O NAS

Świat przemysłu, budowa maszyn, automatyka i techniki wytwarzania zawsze były moją pasją. Swoją wiedzę i doświadczenie budowałem od Politechniki Gdańskiej, poprzez pracę w ZUO Hydroster i w firmach offshore w rejonie Zatoki Perskiej skąd wróciłem w 1991 roku, aby wraz z innymi pasjonatami współtworzyć spółkę produkcyjną Rockfin.

Prowadzenie spółki i ponoszone ryzyko inwestowania na tworzącym się wolnym rynku było ogromnym wyzwaniem. Zarządzałem firmą nieprzerwanie przez 27 lat i dziś z dumą mogę powiedzieć, że nasze dzieło, Rockfin Spółka z o.o., stała się w tym czasie jedną z najlepszych na świecie firm produkcyjnych w branży urządzeń pomocniczych do maszyn wirujących. Stworzyliśmy polską markę znaną na całym świecie z innowacyjności, wysokiej jakości i rzetelności. Zdobyliśmy zaufanie i staliśmy się liczącym partnerem dla największych firm branży energetycznej oraz wydobycia i przerobu ropy i gazu, w tym między innymi: GE, Alstom, Siemens, Mitsubishi, Hitachi, MHPS, MAN i wielu innych.

Zdobycie pozycji lidera nie byłoby możliwe bez pracy zespołowej inżynierów, techników i pozostałych grup zawodowych tworzących kadrę firmy. To między innymi dzięki nim w 2018 roku Rockfin został wyróżniony Diamentem Forbesa dla najszybciej rosnącej firmy i najlepszego przedsiębiorcy w roku 2016.

Ta historia budowania biznesu, tworzenia innowacyjnych urządzeń, zdobywania międzynarodowych relacji w świecie przemysłu, stała się impulsem do powołania kolejnego przedsiębiorstwa: Velas Spółka z o.o.

Po latach pasjonującej przygody w budowaniu pozycji globalnego lidera i pozyskaniu nowego inwestora dla stworzonej przeze mnie grupy firm, rozpocząłem nowy etap w moim biznesowym życiorysie, wspierając inne firmy z branży doświadczeniem biznesowym i moimi kontaktami na rynkach międzynarodowych.

 

Zapraszam do kontaktu,

Wojciech Danek, CEO Velas Spółka z o.o.

Velas Spółka z o.o. Doradztwo Techniczne i Gospodarcze, adres: ul. Barniewicka 54a, 80-299 Gdańsk, e-mail: poczta@velas.pl